Zapraszamy na Premierę raportu z badań jakościowych „Młodzi mówią o zdrowiu”. Jest to pierwsza w Polsce publikacja, która oddaje głos dzieciom i młodzieży w rozmowie o zdrowiu. Pokazuje ich potrzeby oraz sposób postrzegania najważniejszych wyzwań, z jakimi mierzy się młode pokolenie w obszarze zdrowia. 

Raport nie jest kolejnym zestawieniem danych statystycznych dotyczących zdrowia, lecz zbiorem autentycznych wypowiedzi uczniów i uczennic z polskich szkół. Dzięki temu może być ważnym punktem odniesienia dla osób pracujących z dziećmi i młodzieżą, projektujących działania edukacyjne, a także dla instytucji odpowiedzialnych za kształtowanie lokalnych polityk edukacyjnych i zdrowotnych.


31 marca 2026 roku |11:00–13:00 | Warszawa

Podczas wydarzenia zaprezentujemy kluczowe wnioski z raportu oraz zaprosimy ekspertów i praktyków do rozmowy o zdrowiu młodych osób. Spotkanie poprowadzi Agata Łuczyńska z Fundacji Szkoła z Klasą, a w panelu dyskusyjnym udział wezmą m.in. psycholog Tomasz Kuźmicz, badaczka i autorka raportu Magdalena Tędziagolska oraz dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 49 w Gdańsku, pedagożka Marta Badowska.

Publikacja powstała w ramach programu Zdrowie z Klasą realizowanego przez Fundację Szkoła z Klasą. Program jest częścią Young Health Programme prowadzonego przez firmę AstraZeneca.

Chcesz wziąć udział w wydarzeniu?

Jeśli chcesz wziąć udział w wydarzeniu, prosimy wypełnij formularz: https://crm.uzhin.org/formularz/25-26/zzk-3

 

Premiera raportu została objęta patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka.

Wydarzenie jest organizowane w ramach programu „Zdrowie z Klasą”, który uzyskał patronaty honorowe Ministra Edukacji Narodowej oraz Prezydenta miasta stołecznego Warszawy.